Proč je tradiční čínská medicína stále v oblibě?

. Posted in zdraví a nemoci

tradiční čínská medicína

Pokud patříte k těm, co si pokládají tuto otázku, pak je tento článek právě pro vás. Jak může nabývat obliby, s lidským posunem ve vědě a kde se tradiční čínská medicína učí?

V tomto článku nechceme nařknout tradiční, ani alternativní medicínu, pouze uvést argumenty obou stran a nechat vás, aby jste si vytvořili vlastní názor.

Věda se mění

Respektive každých pár desítek let se v několika medicínských oblastech zjistí, že to co bylo pravidlem předtím, nyní popíráme. Samozřejmě ve středověku v Evropě byly prováděny velmi pochybné medicínské praktiky, ale je pravda, že Východní medicína prošla mnohem menšími změnami po staletí a těší se stejné oblíbenosti.

Důraz na příčinu, ne projev nemoci

Jedním z hlavních rozdílů, jak se čínská medicína a také celostní medicína liší od běžné medicíny je, že celostní medicína zkoumá jedince ze všech pohledů jako celek, společně s jeho psychikou a životním stylem. Podle jejich učení toto vše ovlivňuje naše tělo a bez příčiny nemůžeme vyléčit člověka.

Proto, když přijdete s tím, že vás bolí hlava, můžete dostat za úkol nenosit kabelku, více meditovat a provádět cvičení na záda, nikoliv podstoupit několik různých testů u neurologa, ortopeda a psychiatra, kteří si vás navzájem posílají a nakonec vám dají prášky proti bolesti. Toto byl velmi zjednodušený příklad, který se neopírá o žádnou konkrétní zkušenost.

Lidé, kterým nebyla schopná moderní medicína pomoci

Existují jedinci, kteří se potýkají s nemocemi, nebo projevy nemoci, které medicína nikdy neznala, neví o ní mnoho nebo nemá způsob, jak jedinci ulevit jinak, než od bolesti. Tito lidé jsou rádi zavítají k někomu, kdo se jim bude věnovat ze všech úhlů, včetně psychologického a často najdou úlevu ve svých problémech.
I mnoho známých lidí, nebo i doktorů tajně chodí se svojí rodinou k léčitelům, protože znají mezery moderní medicíny, nebo měli špatné zkušenosti.

Čínská medicína se nyní v některých západních zemích začíná uznávat, jako běžná medicína a začíná se vyučovat na vysokých školách.