Rozdíl mezi vířivkou a swim spa

. Posted in zdraví a nemoci

Jak se vaří zmatek v hlavě? Vemte vířivky, swim spa k tomu přidejte americké Jacuzzi, zalijte to horkou vodu a je hotovo! Také Vám takové otázky, jaké indikuje nadpis tohoto článku, vrtají hlavou a ne a ne kvůli nim usnout? Minimálně na tuto otázku se dozvíte odpověď v tomto článku.

swim spa hydropool

 

 

 Co je vířivka?

Vířivka je vlastně velká vana nebo malý bazén (záleží na úhlu pohledu). Je naplněna horkou vodou a slouží k hydroterapii a relaxaci. Často bývá vybavena masážními tryskami, které přivádí velké potěšení. Je designována takovým způsobem, aby se do ní, narozdíl od vany, vlezlo více, než jen jeden člověk. Vířivky a luxus jdou ruku v ruce, ale vlastně jsou dostupné pro každého. Voda se v ní nemění, zůstává, a stejně jako třeba ve veřejných bazénech, se čistí chemickými prostředky. Chlór se k tomuto používá nejčastěji, ale pro horkou vodu se doporučuje spíše brom. Trysky může mít buď vodní, nebo vzduchové. Kdyby třeba Vaše sprcha měla vzduchové trysky, asi by to nebylo oukej. Vířivky vlastně vynalezla příroda, když naše dřívější civilizace zásobila horkými prameny, třeba Římané si to hodně užívali. Vířivkám můžete říkat spa nebo Jacuzzi, což je vlastně jen firma, která vířivky vyrábí, ale dělá to tak dlouho a dobře, že se to prostě chytlo. 

 

A co je swim spa?

Swim spa je zase něco mezi vířivkou a plaveckým bazénem. Funguje na principu, že plavete proti proudu generovaným tryskami. Hodí se skvěle pro kondiční trénink a takhle si můžete zaplavat na docela malém prostoru v pohodlí domova, aniž byste se museli bát, že Vám do bazénu někdo ehm namíchá žlutou barvu. Vlastně je to takový běžecký pás pro plavce. Když teď uslyšíte pojem bazén s protiproudem, tak budete vědět, o čem je řeč.