Servisní manuál – Jste si jisti, že jej potřebujete?

. Posted in Oblečení

Čtení, jedná se o blahodárnou činnost, která snad nemá ani jednu nevýhodu, je tomu skutečně tak? Pro čtení nepotřebujete například smartphone, notebook ani elektrický proud, stačí papír, dostatek světla a v pořádku oči. Proč lidé nečtou je otázkou spíše lenosti, nicméně trend se opět vrací.

servis vrat, dveří i pohonů

Čtení má blahodárný vliv na naši paměť

Věděli jste například, že čtení prokazatelně zvyšuje kapacitu paměti? Během čtení náš mozek pracuje víc a zároveň trochu jinak, protože zapojuje víc složku fantazie. Všichni to znáte, když si domýšlíte konce detektivek nebo obviňujete nevinné. V některých studiích je dokonce prokázáno, že čtením snižujete riziko onemocnění Alzheimerovou nemocí.

Čtení vám pomůže zlepšit slovní zásobu nebo zvýšit IQ

Nová slova se učíme téměř každý den, protože se setkáváme s novými lidmi, jinými profesemi nebo jazyky. Jazykový stereotyp všedních dnů pomáhá rozbít kniha, která nám připomene květnatost našeho českého jazyku a my si tak rozpomeneme na nejrůznější slova. S tímto jevem se naše obzory rozšiřují a tím si tříbíme svou mysl a stáváme zasvěcenějšími do jiných odvětví, čteme-li například technikou literaturu.

Čtení vás uklidní a hodí do pohody

Venku je podzim, začíná nachlazené a depresivní období, kdy sluníčko moc často nevykoukne. Taková kniha nebo jiná literatura je společníkem, který uklidňuje a zbaví vás stresu. Odborníci hovoří, že stačí číst každý den pouze 6 minut a projeví se to pozitivně na našem duševním zdraví, kdy stabilizujeme napětí ve svalech.

Servisní manuály a technické brožury také nudu zaženou

Zkuste někdy zapřemýšlet nad tím, jestli čtete manuály a brožury, které jsou k dispozici například k novému smartphonu. První, co je, tak zapnete zařízení, vložíte SIM kartu, někdy paměťovku, "odklikáte" průvodce a míříte do App storu, kde si stáhnete Facebook nebo Instagram. Není to škoda? Když si pozorně přečtete brožuru, můžete objevit nové a zajímavé funkce, které vám například ulehčí nebo zpříjemní práci.

servis vrat, dveří i pohonů

Ne stačí, tento článek vás neměl namotivovat ke čtení občas zbytečných manuálů, ale k myšlence, že někdy to není na škodu, například když jste si pořídili nová garážová vrata a marně hledáte podmínky servisu vrat, dveří i pohonů. Vše potřebné totiž najdete k přiložené literatuře, včetně běžné údržby.